BİLGİ BANKASI
Web Tasarım Fiyatları
IMAP Mail Nedir? Avantajlar ve Dezavantajlar
Outlook POP Mail Kurulumu
Web Tasarımı Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Denizli ve İnternete Bakış
İnternet Sitesi Tasarımı
Web Tasarımı ve İnternet
Neden bir web sitesi sahibi olmanız gerektiğini daha önce hiç düşündünüz mü?
Mobil Teknolojilerde Web Sitesinin Önemi
Web Tasarımının Aşamaları
SEO Gerçeğine Kısa Bir Özet
Android Arama Numara Engelleme (Resimli Anlatım)
Web Tasarım'da Günümüz Teknolojileri
Android Cep Telefonuna e-Posta Hesabı Nasıl Kurulur?
Android Arama Numara Engelleme (Resimli Anlatım)

Bilgi bankamızın bu bölümünde android cep telefonlarındaki arama reddetme özelliğinin nasıl kullanılacağını öğreneceğiz. Bu özellik bizi özellikle telefonla taciz etmeye çalışan bazı reklam amaçlı telefonlardan koruyacak eşsiz bir özellik. Bazen çok önemli bir telefon beklerken bir anda telefonunuz çalar ve açtığınızda konuşan bir robottur. Hem sinirleriniz hem vaktiniz zarar görür. İşte bu gibi durumlara düşmemek için arama engelleme özelliğini kullanarak nasıl rahat edeceğimizi öğrenelim. Android 4.4.2 versiyonu için yaptığımız bu rehber, diğer pek çok android sürümünde de küçük farklılıklarla da olsa yer alıyor. Samsung arama engelleme, LG numara engelleme, HTC arama reddetme gibi aramalarınız için cevaplar bu makalede sizi bekliyor. Resimli anlatım ile işlemin nasıl yapıldığını izleyelim. Arama reddetme butonuna tıklayıp arama reddetme ayarlarını yönetebileceğiz. Bu sistem bizi arayan numaraları belirli kriterler ile engellememizi sağlar.

Otomatik reddedilecekler ikonu ile hangi numaraların engellendiğini görebilir, numaralar üzerinden arama engellemeyi kaldırma işlemi uygulayabilir ve yeni arama engelleme uygulaması yapabiliriz. Bunun için otomatik reddedilecekler ikonuna tıklayıp devam edelim. Şimdi ekrana daha önce engellenmiş numaralar varsa onların listesi ve OLUŞTUR + seçeneği geldi. Buradan daha önce red edilmesini istediğimiz bir numara için arama engellemeyi kaldırabiliriz. Bu işlemde eğer geçici olarak engellemeyi kaldırmak isterseniz numaranın sağındaki kutucukta yer alan ikonu kaldırın. Numarayı tamamen engelleme listesinden çıkarmak için numaranın üzerine basılı tutup alt menü seçeneği ile engellenen numaraya reddetmeyi iptal edebilirsiniz. Oluştur ikonuna tıkladığımızda ise bize bir kaç seçenek sorulacak. Gelin bunların nasıl kullanıldığını inceleyelim.
Siz bir numara için engelleme yapmak istediğinizde android telefonunuz size bir kaç kriter sunar. Bu kriterler; - Aynısı - İlk rakamı - Son rakamı - İçerir. şeklindedir. Bu kriterleri seçerek engellemek istediğiniz telefon numarasını veya bir alanı girmeniz gerekir. - "Aynısı" seçeneğini işaretlerseniz engellemek istediğiniz numarayı tam olarak girmeniz gerekecektir. - "İlk Rakamı" seçeneğini işaretlerseniz numaranın ilk bir kaç rakamını girmeniz gerekir. Örneğin 0850 ile başlayan hatlardan arama almak istemiyorsunuz. bu seçeneği seçip numara alanına 0850 girmelisiniz. - "Son Rakamı" seçeneğini işaretlerseniz numaranın son bir kaç rakamını girmeniz gerekir. - "İçerir" seçeneğini işaretlerseniz numaranın içersindeki karakterleri girmeniz gerekir.

Bize Ulaşın
0258 24 11 999

Adres:
Gültepe Mah. Albayrak Bulvarı No:5
Albayrak Meydanı
Merkezefendi / DENİZLİ

E-Posta:
bilgi@megatasarim.com
                 
© 2006 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Mega Tasarım